2021.04.04 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ochla 2021.04.04

1/ Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

2/ Jutro w poniedziałek – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte odprawione będą według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.

3/ Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek postu nie ma.

4/ Msze św. w tygodniu odprawione zostaną według następującego porządku: wtorek, środę, czwartek i piątek w Ochli o 18.00.  We sobotę w Ochli msze św. o 8.30. W Jeleniowie msza św. w czwartek o 17.00. W środę przed mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5/ W środę po mszy św. spotkanie męskiej grupy modlitewnej „Naśladowcy św. Józefa”.

6/ W najbliższą niedzielę Kościół obchodzić będzie Święto Miłosierdzia Bożego. Kaplica w Jeleniowie jest pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, dlatego będziemy obchodzić odpust. W tym roku msza św. odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 8 kwietnia o 9.30.  Mszę św. odpustową odprawi ks. proboszcz.

7/ Tydzień Miłosierdzia Bożego od pięciu lat został przeniesiony z października na tydzień od II Niedzieli Wielkanocnej czyli Miłosierdzia Bożego. Po mszach św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie jak zawsze w tę niedzielę do puszek będą zbierane ofiary dla biednych i potrzebujących

8/ Podziękowania:

- za kwiaty do Bożego Grobu (wszystkim ofiarodawcom)

- za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa i posprzątanie kościoła

- za posprzątanie kościoła na Triduum Paschalne

- organistom

- za przygotowanie i niesienie sztandarów i obrazów

- za udział w Triduum Paschalnym

- Służbie  Liturgicznej Ołtarza, szafarzom, lektorom, kantorom

- za przygotowanie krzyży i kapliczek

9/ Na następną niedzielę proszę o przygotowanie kościoła parafian z rodzi: Nowak Mariola i Stanisława,  Cieślewicz Lucyna i Ząbek Małgorzata.

10/Za ofiary złożone na wszystkie cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.