2018.12.09 II Niedziela Adwentu

Ochla 2018.12.09

1/ Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Adwentu.

2/ Dziś w całej Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej  Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Jak co roku zbieramy ofiary do puszki na pomoc w odbudowie świątyń na Kresach Wschodnich.

3/ Msze św. w tym tygodniu będą odprawione od poniedziałku do piątku o 18.00 w sobotę o 8.30. W Jeleniowie w czwartek o 17.00.

4/ Spowiedź św. adwentowa przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w czwartek  20 grudnia rano od 8.00 – 8.30 i wieczorem od 17.00 – 18.00. W Jeleniowie o 16.30.

5/ Przez cały Adwent jest odprawiana msza św. RORATNIA. Dzieci proszę aby przynosiły ze sobą lampiony, a wszystkich proszę o liczny udział w roratach, trwanie w postanowieniach adwentowych, przystąpienie do spowiedzi św. aby z należytą pieczołowitością przygotować się do powtórnego przyjścia w chwale Jezusa Chrystusa i narodzenia się Jego w naszych sercach w czasie świąt.

6/ Msza św. roratnia przez cały Adwent jest odprawiana w Ochli od poniedziałku do piątku o 18.00. W niektóre dni, ze względu na spowiedź w innych parafiach, godzina mszy św. może być zmieniona i podana w ogłoszeniach niedzielnych. Dzieci zapraszam codziennie na mszę roratnią.

7/ We wtorek na godzinę 18.00 zapraszam na roraty starszą grupę młodzieży przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po roratach będzie konferencja.

8/ Natomiast w środę na godzinę 18.00 zapraszam na roraty młodszą grupę młodzieży przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Również po roratach będzie konferencja.

9/ W sobotę o 9.00 w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy na Jędrzychowie rozpocznie się msza św. dla ministrantów i kandydatów na ministrantów, po której w szkole podstawowej na sali gimnastycznej zostanie rozegrany dekanalny turniej piłki nożnej. Chłopcy będą podzieleni na 3 grupy wiekowe. Zaproszenie kieruję zarówno do ministrantów i kandydatów na ministranta jak i szeroko rozumianych kibiców naszej parafii.

10/ Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się spotkanie opłatkowe. W tym roku odbędzie się ono w najbliższą sobotę 15 grudnia o godzinie 16.00 w sali wiejskiej w Ochli. Organizatorzy z sołtysem na czele zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców do udziału i przekazania sobie życzeń świątecznych.

Podczas tej wigilii będą sprzedawane ozdoby świąteczne, ręcznie robione przez dzieci ze szkoły w Ochli. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cele i potrzeby tych dzieci, które angażując się w robienie ozdób włożyły dużo trudu i pracy i będą bardzo szczęśliwe gdy to zostanie docenione poprzez nabycie tych ozdób.

11/ W dalszym ciągu roznoszone są po domach opłatki wigilijne. Osoby, które przybywają do domu z opłatkami są delegowane przez księdza proboszcza i mają jak zwykle  zaświadczenia z pieczątką parafialną. W tym roku są to osoby te same co w latach poprzednich.

12/ Natomiast świece wigilijne Caritas są do nabycia w salce przy kościele. Świece są w cenie 6 zł. małe i 13 zł. duże. Dzięki ofiarom z tych świec będzie można pomóc materialnie w zorganizowaniu wakacji dla dzieci.

13/ Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzień dzisiejszy. Na następną niedzielę proszeni są parafianie z następujących rodzin: Galińskiej Małgorzaty, Berent Jolanty, Zajkowskiej Zofii.

14/ W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

15/ Za ofiary złożone na wszystkie cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.