2018.10.28 XXX Niedziela Zwykła

Ochla 2018.10.28

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1/ Dzisiaj obchodzimy XXX Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. W naszym kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła.

2/ Dzisiaj w kościele parafialnym w Ochli o godzinie 11.00 będzie odprawiona msza św. z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Mszę św. poprzedzi występ dzieci ze szkoły nr. 5 z Ochli. Dziękując Panu Bogu za dar niepodległości przez 100 lat przybądźmy na to spotkanie ofiarując swój czas i poprośmy o dalszą opiekę Bożą dla naszej Ojczyzny.

3/ W tygodniu msze św. będą odprawione w następującym porządku: Ochla – poniedziałek, sobota 8.30, wtorek i środa 18.00, piątek 8.30 i 18.00 w czwartek o 8.00 i o 11.00 na cmentarzu; w czwartek w Jeleniowie msza św. 9.00 i w piątek o 19.00.

4/ We wtorek podsumowanie dla dzieci nabożeństwa różańcowego, dlatego proszę o przyniesienie książeczek do których przez cały miesiąc dzieci otrzymywały obrazki do wklejania.

5/ W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawione o 8.00 w Ochli, 9.00 w Jeleniowie i 11.00 na cmentarzu w Ochli poprzedzone procesją. Przy wejściu na cmentarz będziemy zbierać ofiary na krzyż na cmentarzu, który z uwagi na swój wiek uległ zniszczeniu i trzeba go było usunąć ze względu na bezpieczeństwo. W czwartek mszy św. o 12.30 nie będzie. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy poprzedzili nas do wiecznej ojczyzny. Uporządkujmy groby zarówno naszych bliskich jak i tych, o których rodzina zapomniała lub nie dba. Pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące. Codziennie od 1 do 8 listopada możemy za jedną duszę uzyskać odpust. Również wspomnijmy naszych zmarłych w wypominkach. Przy wyjściu z kościoła będą jeszcze rozdawane kartki na wypominki. Na kartce napiszmy 3 daty: I – w Dniu Zadusznym czy rano czy wieczorem na mszy św. mają być przeczytane wypominki, II - w niedzielę 4 listopada o której godzinie; III - w tygodniu od 5 do 10 włącznie w który dzień. Czytanie wypominek będzie do 10 listopada włącznie. Pisać wyraźnie ciemnym tuszem, najlepiej drukowanymi literami.

6/ W piątek Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w Ochli będą o 8.30 i 18.00, a w Jeleniowie o 19.00. Msze św. będą odprawione za wszystkich zmarłych wspomnianych w wypominkach. Po mszy św. będą czytane wypominki.

7/ W piątek obchodzimy I Piątek Miesiąca, dlatego o 17.00 w Ochli będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

8/ W piątek odwiedzę chorych, ale dopiero od 9.30 z uwagi na mszę św. i czytanie wypominek.

9/ W sobotę  I Sobota miesiąca. Msza św. połączona z nabożeństwem do Serca NMP o 8.30.

10/ W sobotę zbiórki ministrantów nie będzie.

11/ Intencje mszalne

12/ Dziękuję rodzinom, które na dzisiaj przygotowała kościół. Na następną niedzielę proszę parafian z następujących rodzin: Andrzejewska Mariola, Urbanek Alicja, Tomaszewska Marta, Drozdek Halina.

13/ Za wszystkie ofiary złożone na inne cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.