2018.09.16 XXIV Niedziela Zwykła

Ochla 2018.09.16

1/ Dzisiaj obchodzimy XXIV Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2/ W tygodniu msze św. będą odprawione w następującym porządku: Ochla – poniedziałek, sobota 8.30, wtorek, środa, czwartek i piątek18.00; w czwartek w Jeleniowie msza św. o 17.00.

3/ We wtorek wspomnienie św. Stanisława Kostki. Patrona dzieci i młodzieży w Polsce. Msza św. o 18.00 na którą zapraszam szczególnie młodzież i dzieci. Obowiązek uczestniczenia ma młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Również młodzież z VII klasy szkoły podstawowej w tym dniu rozpoczyna swoje 2-letnie przygotowanie do bierzmowania jako grupa młodsza.

4/ Członkowie Apostolatu Maryjnego w tym roku przeżywać będą w sobotę 22 września 35 rocznicę założenia tej grupy. Ponieważ swą działalność rozpoczęła ta wspólnota wraz z obecnymi mieszkańcami parafii Świdnica, dlatego wspólnie z nimi będziemy też świętować tę rocznicę. Spotkanie rozpocznie się o 11.00 w kościele w Świdnicy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, potem będzie msza św. pod przewodnictwem moderatora krajowego, następnie będzie spotkanie przy stole i na zakończenie o 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich i byłych i obecnych członków i sympatyków serdecznie zapraszamy, jako współorganizatorzy tej uroczystości.

5/ Od dzisiaj jest możliwość nabycia naszych diecezjalnych kalendarzy na 2019 rok. Wielostronnicowe w cenie 5 zł. Jednostronnicowe po 2 zł.

6/ Dziękuję rodzinom, które na dzisiaj przygotowały kościół. Na następną niedzielę proszę o to rodziny pary młodych, którzy ślubują w piątek o 16.00.

7/ Za coroczne ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie-Paradyżu i za wszystkie ofiary złożone na inne cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.