2018.03.18 V Niedziela Wielkiego Postu

Ochla 2018.03.18

1/ Dzisiaj obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu.

2/ W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Arkadiusz  Cygański – wikariusz parafii MB Częstochowskiej w Zielonej Górze. Od jutra również rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla uczniów chodzących do szkoły w Ochli. Rekolekcje parafialne i szkolne zakończymy w środę przystępując do sakramentu pokuty. Spowiedź: 7.45 – 8.30 i 17.00 – 18.00. Dzieci 9.30 – 10.15. Po spowiedzi odprawione zostaną msze św. na zakończenie rekolekcji.

3/ Msze św. w tym tygodniu będą odprawione w następującym porządku: poniedziałek, wtorek, środa,  sobota o 8.30 i od poniedziałku do piątku  o 18.00. W Jeleniowie w poniedziałek, wtorek i środę  o 17.00.

4/ Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną będzie odprawiane o godz. 15.00.

5/ W poniedziałek uroczystość  św. Józefa – patronalne święto wszystkich mężczyzn. Msze św. z nauką rekolekcyjną o 8.30 i 18.00 w Ochli i 17.00 w Jeleniowie.

6/ W tym tygodniu tradycyjnie Drogę Krzyżową  odprawimy w Ochli idąc ulicami naszej parafii. Zapraszam w piątek na godz. 18.00.  Po mszy św. przejdziemy z krzyżem następującymi ulicami: św. Jadwigi, Grabowskich, Grzybowa, Sadowa i św. Jadwigi. W Jeleniowie Droga Krzyżowa we wtorek  również po mszy św.

7/ W sobotę dzieci komunijne mają spotkanie o 9.00. Proszę przygotować formułę spowiedzi świętej.

8/ Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm na każdej mszy św.

9/ Do Wielkanocy trwają zapisy u ks. proboszcza do utworzenia kręgu biblijnego i do chóru parafialnego.

10/ Również w tym roku Caritas zaprasza nas do wzięcia udziału w akcji nabycia paschaliku na stół wielkanocny. Kupując tę świecę za 15 zł. włączamy się w materialną  pomoc dla 10 rodzin z Syrii mieszkających w Aleppo, którym pomagamy cały rok.

11/ Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzień dzisiejszy. Na następną niedzielę przygotują kościół parafianie z następujących rodzin: Ułasik Jadwigi, Poźniak Krystyny i Agnieszki.

12/ Dzisiaj po mszach św. zbieramy ofiary do puszki na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

13/ Natomiast za tydzień będzie można złożyć do puszek ofiarę jałmużny postnej.

14/ Za ofiary złożone na wszystkie cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.