2018.03.11 IV Niedziela Wielkiego Postu

Ochla 2018.03.11

1/ Dzisiaj obchodzimy IV Niedzielę Wielkiego Postu.

2/ Msze św. w tym będą odprawione w następującym porządku: poniedziałek  i sobota o 8.30 a od wtorku do piątku  o 18.00. W Jeleniowie w czwartek o 17.00.

3/ Za tydzień  na wszystkich mszach świętych rozpoczynamy w parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Arkadiusz Cygański – wikariusz parafii MB Częstochowskiej w Zielonej Górze.

4/ W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną jest odprawiane w niedzielę o godz. 15.00, a Droga Krzyżowa jest odprawiana w Ochli w piątki po mszy św. i w Jeleniowie w czwartki również po mszy św. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają obowiązek uczestniczenia we wszystkich Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach w Wielkim Poście. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali dzieci dostają karteczki do wklejenia do książeczek a od wszystkich parafian  zbieramy ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Ponieważ w czasie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy w kwiaty, dlatego proszę przygotowujących kościół na niedzielę o przeznaczenie ofiar z kwiatów na wystrój Grobu Pańskiego.

5/ W naszej parafii mamy zamiar utworzyć rodzinny chór parafialny. Chcemy, aby w tym chórze śpiewali wszyscy chętni, zarówno mężczyżni jak i kobiety, dzieci i młodzież. Niezależnie od wieku chcemy stworzyć grupę osób chętnych, którzy lubią śpiewać. Nie trzeba mieć wybitny słuch i głos, najważniejsza jest chęć śpiewania i przebywania ze sobą w takim muzycznym kręgu. Zapraszamy też osoby grające na jakimkolwiek instrumencie do uczestnictwa. Chętnych proszę o zgłaszanie się do księdza proboszcza do Niedzieli Palmowej. Po Wielkanocy odbędzie się spotkanie organizacyjne.

6/ W oparciu o głosy parafian, którzy wypowiedzieli się w ankiecie synodalnej Rada Synodalna zatwierdziła projekt utworzenia w parafii kręgu biblijnego. Chętnych, którzy chcieliby pogłębić wiadomości o Piśmie Świętym i wcielać je w codzienne życie prosi się o zgłoszenie swojej kandydatury  do księdza proboszcza. Płeć, wiek, wykształcenie, zamieszkanie  nie ma znaczenia. Najważniejsza jest chęć wspólnego dzielenia się Pismem Świętym. Zapisy będą przyjmowane do Wielkanocy.

7/ Również w tym roku Caritas zaprasza nas do wzięcia udziału w akcji nabycia paschaliku na stół wielkanocny. Kupując tę świecę włączamy się w materialną  pomoc dla 10 rodzin w Syrii mieszkających w Aleppo, którym pomagamy cały rok.

8/ Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzień dzisiejszy. Na następną niedzielę przygotują kościół parafianie z następujących rodzin: Żebrowskiej Stanisławy, Dzieńdziura Bogusławy i Kaszanek Ewy.

9/ Za ofiary złożone na wszystkie cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.