2018.02.25 II Niedziela Wielkiego Postu

Ochla 2018.02.25

1/ Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Wielkiego Postu.

2/ Msze św. w tym będą odprawione w następującym porządku: poniedziałek, wtorek  i sobota o 8.30 a od środy do piątku o 18.00. W Jeleniowie w czwartek o 17.00.

3/ W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną jest odprawiane w niedzielę o godz. 15.00, a Droga Krzyżowa jest odprawiana w Ochli w piątki po mszy św. i w Jeleniowie w czwartki również po mszy św. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają obowiązek uczestniczenia we wszystkich Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach w Wielkim Poście. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali dzieci dostają karteczki do wklejenia do książeczek a od wszystkich parafian  zbieramy ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Ponieważ w czasie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy w kwiaty, dlatego proszę przygotowujących kościół na niedzielę o przeznaczenie ofiar z kwiatów na wystrój Grobu Pańskiego.

4/ Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma w tym tygodniu spotkanie w środę po mszy św. o 18.00.

5/ W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Od 9.00 odwiedziny chorych. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

6/ W sobotę I Sobota Miesiąca. Msza św. o 8.30 a po niej nabożeństwo do niepokalanego Serca NMP. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na wspólną modlitwę o którą bardzo prosiła MB Fatimska.

7/ Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie w sobotę o 10.00.

8/ Zapowiedzi: Bilibucha Krzysztof  z Ochli i Majszczyk Alina z Jastrowia; Żelazny Rafał i Klemba Sylwia z Ochli; Matkowski Maciej i Bogdańska Wiesława z Ochli

9/ We wtorek o godz. 17.00 Parafialny Zespół Caritas wydawał będzie na plebanii produkty żywnościowe parafianom, którzy zapisani są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

10/ Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzień dzisiejszy. Na następną niedzielę przygotują kościół parafianie z następujących rodzin: Towpik Jolanty, Kamińskiej Danuty i Tajchert Renaty.

11/ Dzisiaj coroczna zbiórka po mszach św. do puszek na cele misyjnej pomocy „Ad Gentes”.

12/ Za ofiary złożone na wszystkie cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.