2018.02.11 VI Niedziela Zwykła

Ochla 2018.02.11

1/ Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2/ Dzisiaj na godzinę 17.00 zapraszam na plebanię Parafialną Radę Synodalną czyli Duszpasterską celem omówienia dalszych prac Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

3/ Msze św. w tym będą odprawione w następującym porządku: poniedziałek,  środa i sobota o 8.30 a od wtorku do piątku o 18.00. W Jeleniowie w środę o 17.00. Dodatkowo w środę msza św. będzie odprawiona w świetlicy w Kiełpinie.

4/ W środę Popielec, rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. odprawione będą w następującym porządku: Ochla 8.30 i 18.00, w Jeleniowie o 17.00 i dodatkowo na Sali wiejskiej w Kiełpinie o 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja wszystkich katolików od 18-60 roku życia. Co roku tego dnia solidaryzujemy się z kapłanami seniorami. Dlatego taca przeznaczona będzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

5/ Rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty i trwają do niedzieli.

6/ W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną będzie odprawiane w niedzielę o godz. 15.00, a Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Ochli w piątki po mszy św. i w Jeleniowie w czwartki również po mszy św. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają obowiązek uczestniczenia we wszystkich Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach w Wielkim Poście. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali dzieci będą dostawały karteczki do wklejenia do książeczek a od starszych będziemy zbierali ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Ponieważ w czasie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy w kwiaty, dlatego proszę przygotowujących kościół na niedzielę o przeznaczenie ofiar z kwiatów na wystrój Grobu Pańskiego.

7/ Sołectwo w Ochli zaprasza mieszkańców na zebranie w piątek na godzinę 18.00.

8/ Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzień dzisiejszy. Na następną niedzielę przygotują kościół parafianie z następujących rodzin: Juszczak Danuty, Olichwer Marii i Ciesielskiej Iwony.

9/ Za ofiary złożone na wszystkie cele kościelne składam serdeczne Bóg zapłać.