Parafia Najświętszej Trójcy w Zielonej Górze - Ochla

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bierzmowanie

Email Drukuj PDF

Przygotowanie trwa 2 lata od VII klasy szkoły podstawowej.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Ochli w kościele.

Daty spotkań podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.

Każda z osób przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania powinna posiadać katechizm i indeks, który sukcesywnie powinien być uzupełniany. Otrzyma deklarację, którą trzeba wypełnić z podpisem rodziców lub opiekunów.

W każdą niedzielę, święta i na nabożeństwa wskazane w indeksie obecność obowiązkowa i podpis księdza (podczas obecności w innym kościele niż parafialny również proszę udać się do księdza po podpis)

NAJBLIŻSZY TERMINARZ:

1/ 18 wrzesień 2019 rok, godzina 18.00 - wspomnienie patrona młodzieży w Polsce św. Stanisława Kostki. Młodzież urodzona w roku 2002, 2003, 2004 i starsza mają swoje pierwsze spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie zaproszeni są oboje rodzice. Obecność kandydatów i ich rodziców obowiązkowa. Po mszy św. spotkanie informacyjne.

2/ Obowiązkowa obecność w październiku (2 razy w tygodniu w dzień powszedni) na nabożeństwach różańcowych

3/ 16 października (wtorek) GRUPA MŁODSZA spotkanie w kościele 18.30 różaniec a po nim spotkanie. Msza św. o 18.00 poprzedzi różaniec. Zapraszam również kto może na mszę św. ale jest ona dla wszystkich chętnych i gorliwych. Natomiast nabożeństwo różańcowe jest obowiązkowe.

4/ 19 października (piątek) GRUPA STARSZA spotkanie w kościele 18.30 różaniec a po nim spotkanie. Msza św. o 18.00 poprzedzi różaniec. Zapraszam również kto może na mszę św. ale jest ona dla wszystkich chętnych i gorliwych. Natomiast nabożeństwo różańcowe jest obowiązkowe.

5/ 26 listopad GRUPA MŁODSZA i GRUPA STARSZA

6/ 16 grudzień 18.00 -kosciół GRUPA MŁODSZA i GRUPA STARSZA - roraty + spotkanie  

DALSZE PUNKTY I UCZESTNICTWO DOTYCZĄ GRUPY STARSZEJ I MŁODSZEJ

7/ 11 luty 2020 wtorek 18.00 - kościół GRUPA STARSZA I MŁODSZA - msza za chorych + spotkanie  

8/ 26 luty 2020 - ŚRODA POPIELCOWA - udział we mszy św. obowiązkowy i wpis w indeksie

9/ 1, 8, 15, 22, 29 marzec i 5 kwiecień (niedziele) - msza sw. i udział o 15.00 w Gorzkich Żalach obowiązkowy i wpis w indeksie

10/ SPOTKANIE ODWOŁANE 25 marzec środa 18.00 - kościół GRUPA STARSZA I MŁODSZA - msza św. + spotkanie

11/ ODWOŁANE udział w rekolekcjach szkolnych ( w szkole w Ochli 16 - 18 marzec) i wpis w indeksie 

12/ ODWOŁANE udział w Wielkim Poście w piątki na Drodze Krzyżowej godz. 18.00 w Ochli obowiązkowy i wpis w indeksie

13/ ODWOŁANE 3 kwietnia (piątek) w Drodze Krzyżowej w plenerze - obowiązkowo z indeksami

14/ AKTUALNE udział w Triduum Paschalnym ( Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę ) - przynieść indeksy, a starsza grupa będzie miała w czasie liturgii wręczenie krzyży do bierzmowania

DALSZY PLAN I DATA BIERZMOWANIA DLA STARSZEJ GRUPY ZOSTANĄ PODANE PÓŹNIEJ

15/ 18 wrzesień 2020 rok, godzina 18.00 - wspomnienie patrona młodzieży w Polsce św. Stanisława Kostki. Młodzież urodzona w roku 2002, 2003, 2004 (2005 - VII klasy) i starsza mają swoje spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie zaproszeni są oboje rodzice. Obecność kandydatów i ich rodziców obowiązkowa. Po mszy św. spotkanie informacyjne.

16/ 7 październik 2020 rok godzina 18.00 SPOTKANIE NAJSTARSZEJ GRUPY, TEJ KTÓRA MIAŁA MIEĆ BIERZMOWANIE PRZED WAKACJAMI. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA, BO TERMIN BIERZMOWANIA JEST JUŻ ZA MIESIĄC. KTO NIE PRZYJDZIE BĘDZIE MUSIAŁ CZEKAĆ DO BIERZMOWANIA Z MŁODSZĄ GRUPĄ DO WIOSNY. 

17/ Ze względu na pandemię i chorobę ks. biskupa Pawła Sochy bierzmowanie zostało odwołane. Proszę śledzić ogłoszenia duszpasterskie. Tam będzie podany następny termin, ale prawdopodobnie dopiero w 2021 roku.

Ks. Mieczysław Pospiech - proboszcz