Parafia Najświętszej Trójcy w Zielonej Górze - Ochla

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Caritas - turnus rehabilitacyjny

Email Drukuj PDF

 

Parafialny Zespół CARITAS zorganizował wyjazd dla osób chorych i starszych na turnus rehabilitacyjny do Ośrodka Cichych Pracowników Krzyża w Głogowa. Możliwość codziennego udziału we mszy św. i wysłychaniu kilku nauk rekolekcyjnych dopomogło wszystkim uczestnikom nie tylko odnowić się fizycznie poprzez zajęcia terapeutyczne jak również i duchowo. Ta odnowa fizyczna jak i duchowa bardzo pozytywnie wpłynęła na samopoczucie uczestników, których było ponad 100 - w tym 23 osoby z naszej parafii. Każdy uczestnik wpłacił część kosztów pobytu, a pozostałą znaczną część pokryła Gmina Zielona Góra, która nie tylko w programie gminnym ma temat troski o ludzi chorych i starszych, ale również corocznie w praktyce działa na rzecz tych ludzi, między innymi poprzez finansowanie różnych działań, o co tak bardzo zabiega Pan Wójt i Rada Gminy.  Także Parafialny Zespół Caritas pomógł finansowo niektórym osobom. Podczas pobytu na rehbilitacji uczestników odwiedzili Pani Przewidnicząca PZC w Ochli Dorota Bojar, wójt Gminy Zielona Góra Mariusz Zalewski i ks. proboszcz z parafii Ochla Mieczysław Pospiech. 

dsc_0001p1040444p9103233p9103234p9103235