Parafia Najświętszej Trójcy w Zielonej Górze - Ochla

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sakrament Namaszczenia Chorych

Email Drukuj PDF

 

Sakrament Namaszczenia Chorych, jak sama nazwa wskazuje jest dla chorych i nie należy wzywać kapłana do zmarłego. Jeśli ktoś z rodziny zachoruje, znajduje się w obliczu śmierci lub umiera należy wezwać kapłana. Namaszczenie Chorych nie jest "ostatnim namaszczeniem", ale ma na celu podniesienie na duchu i uzdrowienie chorego.

Pismo św. mówi "Choruje ktoś wśród was, niech sprowadzi kapłanów Kościoła, aby się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. Modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie" Jk 5,14

Chorych z Komunią św. odwiedza kapłan rano w pierwszy piątek miesiąca, od 9.00, a nadzwyczajni szafarze Eucharystii w każdą niedzielę przed południem.