Parafia Najświętszej Trójcy w Zielonej Górze - Ochla

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego

Email Drukuj PDF

 

"Jeżeli nie będziesz się umartwiał,

nie będziesz nigdy człowiekiem modlitwy"

(bł. Josemaria Escriva)

W 2013 roku Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego odbył się 21 września w Seminarium Duchowym w Paradyżu. Ten dzień przeżywany był w duchu upamiętnienia 10 rocznicy śmierci śp. Ks. Teofila Herrmanna - założyciela Apostolatu Maryjnego w Polsce i jednocześnie odnowiciela Stowarzyszenia Cudownego Medalika. To na terenie naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej powstały pierwsze parafialne wspólnoty, które osobiście powoływał niezapomniany pierwszy Dyrektor Krajowy ks. Herrmann. Wdzięczni członkowie Apostolatu Maryjnego z całej diecezji przybyli do Paradyża, a wśród nich kilkuosobowa grupa z parafii Ochla. Zaproszenie na ten Dzień Skupienia dotyczyło także księży, którzy prowadzą w parafiach grupy AM. Wszyscy przybyli księża, a wśród nich nasz ks. proboszcz Mieczysław Pospiech włączyli się do koncelebrowanej mszy św. która była ukoronowaniem spotkania. Podczas liturgii mszy św. cały wypełniony uczestnikami kościół seminaryjny modlił się za swojego założyciela jak również za nowo przyjętych do Apostolatu Maryjnego członków. Całe spotkanie uwieńczone było po mszy św. wspólnym zdjęciem, a przy stole można było skosztować oryginalnego "paradyskiego sernika", który upiekły miejscowe siostry zakonne.

WSZYSTKO Z NIEPOKALANĄ