Parafia Najświętszej Trójcy w Zielonej Górze - Ochla

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

2014.12.06 Święty Mikołaj w Ochli

Email Drukuj PDF

W sobotni wieczór w dniu 6 grudnia tego roku, kiedy obchodzone jest w liturgii kościoła wspomnienie św. Mikołaja, tenże święty biskup nie ominął naszej parafii i zawitał do sali wiejskiej w Ochli na zaproszenie Rady Sołeckiej i Parafialnego Zespołu Caritas. Kiedy ksiądz proboszcz przywitał wszystkich przybyłych na spotkanie ze świętym Mikołajem nagle zjawiła się wiejska gospodyni, która zdążała po zakupy do sklepu. Zagadnęła księdza pytając - co to za zgromadzenie, że tak tu dużo dzieci. Dowiedziawszy się, że wszyscy czekają na Mikołaja spytała - jak ten Mikołaj wygląda? Dzieci aż rwały się do odpowiedzi, aby opowiedzieć o nim, jak to ubrany na czerwono przybywa z Laponii na saniach ciągnących je przez renifery. Po lekkim przekomarzaniu się z dziećmi przez ową gospodynię przyszedł wreszcie ten prawdziwy święty Mikołaj ubrany w szaty biskupie. Większość dzieci była zszokowana - tak wygląda prawdziwy św. Mikołaj? Przecież w telewizji i w filmach takiego nie widzieli. Dopiero kiedy święty Mikołaj biskup wyjaśnił wiele rzeczy mówiąc o sobie, dzieci przywykły do jego wyglądu. Wspomniana wcześniej gospodyni zaprosiła kilkoro dzieci na scenę, aby one przedstawiły dwa epizody z życia św. Mikołaja: 1/ dającego posag młodym siostrom wypędzonym przez ojca i 2/ uciszającego gwałtowne duże fale na morzu. No i nastąpiła chwila najbardziej oczekiwana przez dzieci - św. Mikołaj przyniósł paczki i każdemu dziecku wręczył. Z każdym przez chwile porozmawiał. Większość dzieci była bardzo odważna, a tylko niektóre najmłodsze musiały posilać się obecnością mamy. Ciekawostką było, że dzieci potrafiły zrewanżować się darczyńcy św. Mikołajowi i jedna z dziewczynek zagrała mu piękny utwór na skrzypcach na jego cześć. Całość spotkania zakończyła się oczywiście sesją zdjęciową ze świętym MIkołajem. A wszystkim fundatorom i organizatorom serdecznie dziękujemy. Na koniec św. Mikołaj dostał zaproszenie, aby przybył do nas za rok.

dsc_0025dsc_0026dsc_0027dsc_0028dsc_0029dsc_0030dsc_0031dsc_0032