Parafia Najświętszej Trójcy w Zielonej Górze - Ochla

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pielgrzymka do Lichenia 13.09.2014r.

Email Drukuj PDF

dsc_0101

 

W sobotę 13 września 2014 roku wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Chętnych było tak dużo, że musieliśmy zamówić drugi autokar. Łącznie w pielgrzymce uczestniczyło 85 osób. Przewodnikiem był ksiądz proboszcz Mieczysław Pospiech. O 6.00 rano była zbiórka przy kościele, a potem wyjazd. W połowie drogi do Lichenia jadąc autostradą ks. Mieczysław przesiadł się do drugiego autokaru, aby wszyscy pielgrzymi mogli skorzystać z opieki duszpasterskiej. Najpierw przybyliśmy na miejsce objawienia się Matki Bożej w lesie kilka kilometrów przed Licheniem, a potem dojechaliśmy do sanktuarium. Ponieważ z tak dużą grupą nie można było wspólnie zwiedzać, gdyż za dużo czasu się traci, po przybyciu do Lichenia każdy mógł dowolnie spędzić czas do mszy św. która rozpoczęła się o godzinie 12.00. Większość pielgrzymów po raz kolejny przybyło do tego sanktuarium, dlatego każdy mógł wybrać sobie dowolny plan pobytu. Punktem wspólnym była tylko msza św. i grupowe po niej zdjęcie przed bazyliką. Tego dnia główna msza św. w południe skupiła honorowych dawców krwi z całej Polski. W porze wieczornej pielgrzymi wspólnie dwoma autobusami wrócili do domów. Dziękujemy Bogu za możliwość pielgrzymowania do Matki Bożej Licheńskiej, dziękujemy za wspaniałą pogodę i szczęśliwy powrót do domu.

dsc_0011dsc_0012dsc_0018dsc_0021dsc_0025dsc_0026dsc_0030dsc_0036